Muziejai

Edukacija „Grikio kelias“

Lankymosi trukmė 1 val.

Kaimo turizmo sodyba „Grikucis“ įsikūrusi Varėnos rajone, Pamerkių kaime nepaprastai gražioje vietoje - prie Merkio upės, šalia pušyno.

Jos šeimininkai Laima ir Kostas – meile kaimui gyvenantys žmonės, grįžę į Pamerkius iš Vilniaus.

Laima – sertifikuotų grikių patiekalų gamintoja ir propaguotoja. Jos dėka sužinosite viską, kas susiję su grikiais, jų auginimu, tradiciniu apdorojimu, grikinių patiekalų gamyba ir patiekimu į stalą. Ragaudami grikinių patiekalų ir kitų dzūkiškų užkandžių, išgirsite įkvepiančių šeimininkės pasakojimų, susipažinsite su senoviniais dzūkų darbo įrankiais, galėsite patys juos išbandyti. Ar kada ragavote grikinių blynų? O ar bandėte patys išsikepti dzūkišką grikinę babką? Ją Laima kepa taip, kaip tai prieš 100 metų darė jos protėviai: iš grikinių miltų, dedant pasukomis užgesintos sodos. Ir viso to, kas surašyta į seną seną dzūkų moterų sukurtą receptūrą. Laimos sodyboje galėsite paragauti ne tik šių, bet ir dar įdomesnių gikinių (ir ne tik) patiekalų. O edukacinės programos „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo“ metu galėsite kulti grikius, vėtyti grūdus, malti senovinėmis girnomis, sijoti miltus, maišyti tešlą, kepti ir ragauti grikinius blynus.

Tradiciniai amatai sodybos šeimininkams – taip pat ne svetimi. Atvykusius į sodybą, jie pamokys vaistažolių rinkimo, vilnos vėlimo, medinių šaukštų drožimo. Laima papasakos, kaip.

Taip pat sodyboje galite susipažinti su senoviniais dzūkiškais darbo įrankiais, mušti sviestą senovine „buikele“, žaisti smagius žaidimus. O jei panorėsite aktyvesnio laisvalaikio, galėsite paplaukioti baidarėmis ar irklentėmis šalia tekančiu Merkiu, pasivaikščiotis čia pat plytinčiais dzūkiškais pušynais.

Kontaktai

gamtosritmu.lt
[email protected]
Pamerkių k., Matuizų sen., LT-65071 Varėnos r.
54.309700, 24.717700

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra, būk pirmas!

Jūsų atsiliepimas

Komentuoti