Muziejai

Broniaus Jurgelevičiaus žvėrynėlis

Lankymosi trukmė 1 val.

Bronius Jurgelevičius didelę gyvenimo dalį buvo medžiotojas, sumedžiojęs 22 vilkus - daugiausia iš visų Lietuvos medžiotojų - ir ištraukęs iš urvų 40 vilkiukų, metė šį užsiėmimą. Vyras dabar ne tik nebemedžioja, tačiau vėliau tapo aistringu gyvūnų globėju, laukinių gyvūnų sergėtoju. Jis išsikėlė tikslą – įveisti tiek vilkų, kiek sunaikino. Karpiškių kaime, savo sodybos pašonėje, jis įkurdino žvėrynėlį. Šis stebina civilizacijos ir laukinės gamtos darna: po kiemą vaikšto gandras, margaspalvės vištos, akį veria povo plunksnų spalvos, aptvare ratus suka vilkai, purvo vonioje maudosi šernai, o kur dar Šiaurės Amerikos meškėnas, stirniukas, lapė...

Mažąjį zoologijos sodą Varėnos rajone puoselėja pats sodybos šeimininkas B. Jurgelevičius. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

Privatų žvėrynėlį Karpiškių kaime dažnai lanko moksleivių ekskursijos, šalies ir užsienio turistai. Apsilankiusieji lieka sužavėti šeimininko meile ir pasiaukojimu gyvūnams. Žvėrynėlio lankymas - nemokamas, tačiau kiekvienas gali paaukoti gyvūnų pašarams.

Kontaktai

gamtosritmu.lt
[email protected]
Karoiškių K., Jakėnų sen.,LT-65428, Varėnos raj.
54.331100, 24.647775

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra, būk pirmas!

Jūsų atsiliepimas

Komentuoti