Piliakalniai

Barčių piliakalnis

Lankymosi trukmė 15 min.

Barčių arba Čepelūnų, Ulbinų piliakalnis stūkso į pietus nuo Barčių kaimo. Piliakalnis įrengtas atskiroje kalvoje, Uosupio dešiniajame krante. Piliakalnis imtas tyrinėti 1890 m., kuomet Vandalinas Šukevičius piliakalnyje pradėjo kasinėjimus. Čia buvo rasta I tūkstantmečio pr. m. e. ir Im. e. tūkstantmečio pradžios lipdytinės ir grublėtosios keramikos, gyvulių kaulų, titnaginis kirvis, trinamosios girnos. Nors šie daiktiniai įrodymai ir neišliko, Sankt Peterburge, Archeologijosinstituto archyve vis dar saugoma V. Šukevičiaus rašyta darbų ataskaita. Taip pat kasinėjimus ir tyrimus mena aikštelėje tyrinėjimų vieta - likusi neužversta plati duobė. 

Verta paminėti, jog piliakalnis priklausė Čepelūnų dvaro teritorijai. Netoliese yra išlikęs ir buvusio dvaro sodas su liepų alėja ir pastatų liekanos.

Šiuo metu piliakalnis apaugęs pušimis, tačiau pagrindinė aikštelė sutvarkyta ir pritaikyta lankymui. Aplinkinių kaimų gyventojai sukūrė gražią tradiciją kasmet liepos 6-ą dieną ant šio piliakalnio degant laužams giedoti Tautinę giesmę su viso pasaulio lietuviais.

Kontaktai

gamtosritmu.lt
[email protected]
Barčių piliakalnis
54.168520, 24.692613

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra, būk pirmas!

Jūsų atsiliepimas

Komentuoti